לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

האם קיימת התיישנות בתביעות רשלנות רפואית?

תביעות רשלנות רפואית שייכות אל התחום המשפטי הקרוי "דיני נזיקין", ולכן חלה עליהן תקופת התיישנות של 7 שנים. המונח התיישנות בא לתאר את פרק הזמן אותו מעמיד החוק לטובת התובע, על מנת להגיש תביעה.

טענת התיישנות בתביעה נזיקית מוגשת בדרך כלל על ידי הנתבע, ועליו להעלות אותה מוקדם ככל האפשר, על מנת לעשות בה שימוש. יחד עם זאת, בתביעות רשלנות רפואית ישנם חריגים, אשר משנים את ההתייחסות אל תקופת ההתיישנות הקבועה בחוק.

קטינים ופסולי דין

החריג הראשון בכלל ההתיישנות מתייחס לקטינים. על פי החריג, ספירת תקופת ההתיישנות חלה רק מהרגע בו הקטין מגיע לגיל 18. המשמעות היא, שקטין יכול להגיש תביעת רשלנות רפואית או כל תביעת נזיקין אחרת עד הגיעו לגיל 25.

חריג נוסף המופיע בתביעות רשלנות רפואית נוגע לפסולי דין: אדם, שמחמת ליקוי נפשי או שכלי, קבוע או זמני, אינו יכול להגיש תביעות רשלנות לבדו, זכאי להגיש תביעה תוך 7 שנים מהיום בו מונה לו אפוטרופוס על ידי בית משפט.

מתי מתחילים לספור את תקופת ההתיישנות?

ספירת השנים לצורך בדיקת ההתיישנות בתביעות רשלנות רפואית מתחילה, מהרגע בו ניתן לקשר בין הנזק שנגרם למטופל לבין ההתנהגות הרשלנית של הרופא. ישנם מצבים בהם נפגעי רשלנות מודעים לנזק, אך אינם יודעים לקשר אותו להתנהגות רשלנית, או מצבים בהם הרשלנות התקיימה, אך הנזק התעורר רק בשלב מאוחר יותר. יחד עם זאת, על פי חוק ההתיישנות, הזמן המקסימאלי בין ההתנהגות הרשלנית ובין התביעה לא יכול לעלות על 10 שנים – גם אם הקישור נתגלה מאוחר.

הנושא של התיישנות בתביעות רשלנות רפואית זוכה להתייחסות קפדנית ומסועפת של בתי המשפט. קיימים מקרים בהם מטופלים חותמים על קיצור תקופות ההתיישנות, מבלי שיהיו מודעים לכך, או נסיבות המאריכות את מירוץ ההתיישנות אל מעבר לתקופה של 7 שנים. כדאי להתייעץ עם עורך דין בנושא הזה אפשר להתייעץ בפורום רשלנות רפואית, ולא לדחות תביעות. חשד לרשלנות רפואית מחייב מעורבות של אנשי מקצוע, המכירים את התחום ויכולים לבדוק את מצבכם.

עו"ד אמיר מורשתי – סנגור פלילי, בעל ניסיון רב בייצוג נחקרים, חשודים ונאשמים בפלילים, בין היתר: עבירות סמים,  אלימות, עבירות צווארון לבן, עבירות מס, מרמה, הונאה ועוד.

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:רכב.אין באמור בעמוד דלעיל ובכל עמוד אחר באתר זה העוסק בנושא של הטרדה מינית משום המלצה, חוות דעת עדכנית, חוות דעת משפטית, ייעוץ או עצה משפטית ובוודאי שהדברים שנכתבו באתר אינם תחליף לייעוץ משפטי. המסתמך על האמור באתר עושה זאת על אחריותו בלבד.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אמיר מורשתי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:עץ.
פרטי יצירת קשר:

משרד עורכי דין – אמיר מורשתי
רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב 677786

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף